CEDIMA pristato naujovę – DRS FLOOR sistemą, skirtą betono paviršiams įrengti ir remontuoti

Vokietijos CEDIMA GmbH – jau šimtmetį pasaulyje gerai žinomas kaip deimantinių įrankių ir mašinų, skirtų betonui apdirbti, tiekėjas. Praėjusių metų pabaigoje Vokietijoje, Miunhene, įvykusioje tarptautinėje statybos parodoje „Bauma“ CEDIMA GmbH pristatė pagrindines technikos naujienas.

CEDIMA – DRS FLOOR produktų programa arba sistema, skirta betono paviršiams įrengti ir remontuoti. CEDIMA / „Cedima Vilnius“ nuotr.

Pagrindiniu parodos akcentu tapo CEDIMA – DRS FLOOR produktų programa arba sistema, skirta betono paviršiams įrengti ir remontuoti.

„Tai visiškai nauja produktų grupė arba dangų remonto sistema, kurią rinkai pristato CEDIMA GmbH. DRS FLOOR – tai technologija, mašinos, instrumentai, žinios, kaip reikia tinkamai, efektyviai ir kokybiškai įrengti naujas ir renovuoti esamas betoninių grindų dangas sandėliuose ar biuruose. Ši grupė produktų skirta naudoti uždarose patalpose, bet su kai kuriais apribojimais, esant tam tikroms oro sąlygoms, galima naudoti ir lauke“, – sako filialo „Cedima Vilnius“ direktorius Alfonsas Volungevičius.

Šioje sistemoje arba grupėje naudojamos šratavimo, kai paviršius valomas naudojant metalo abrazyvą, mašinos, kuriomis apdorojami betono paviršiai, nes įranga gali greitai bei efektyviai pašalinti seną dangos paviršių. Šios mašinos efektyvios frezuojant industrinių pastatų grindis bei kitas dangas. Frezuojant suformuojami labai lygūs paviršiai, išlyginami ir nuvalomi sunkiai pasiekiami paviršiai, kaip, pvz., kanalai, skilimai, įdubimai; daug spartesnis ir ekonomiškesnis darbas duobėtuose paviršiuose – iki 150 kv. m/val.; žema darbų savikaina; švarus darbas su maža dulkių emisija. Visa sistema labai gerai nuvalo polimerinius ir epoksidinius paviršius.

Gali būti, kad rinkoje tai yra pirmasis toks pasiūlymas, kai į vieną sistemą sujungta medžiagos, mašinos ir statybos bei remonto technologija. Su šioje sistemoje siūlomomis DRS FLOOR mašinomis galima paruošti, įrengti ir remontuoti betonines dangas, galima pasinaudoti kompanijos specialistais, kurie sudėtingesniais atvejais pakonsultuos, kaip greičiausiai, kokybiškai, mažiausiomis sąnaudomis atlikti betoninių grindų ar dangų remonto ir statybos darbus.

Pristatė patobulintas naujos kartos mašinas

„Bauma“ parodoje Vokietijoje CEDIMA GmbH pristatė savaeigę 2000 klasės betono dangų pjovimo mašiną CF-2900, kurios pjovimo gylis siekia iki 40 cm. Dar viena gamintojų naujovė – elektrinė savaeigė kernų gręžimo priekaba BW-446, kuri naudojama atliekant kelių ir oro uostų statybos bei remonto darbus. „Padidintas naujosios mašinos gręžimo skersmuo – dabar jis siekia iki 600 mm, darbo metu nusiurbiamas purvas bei tiekiamas vanduo“, – aiškina A.Volungevičius.

Nuotraukoje –
stacionarus gręžimo variklis
su „minkšto kalimo“
arba perforavimo funkcija
DKS32-011.

Našesniam ir patogesniam betoninių konstrukcijų demontavimui CEDIMA pristatė naujos kartos diskinę, aukšto dažnio 17 kW sienų pjaustymo mašiną WSx-296.

Deimantinių instrumentų linijoje gamintojai pasiūlė ir betono gręžimui skirtą stacionarų gręžimo variklį su vadinamąja „minkšto kalimo“ arba perforavimo funkcija DKS32-011. Šis 3,2 kW/230V variklis gali gręžti armuotą betoną 2–3 kartus sparčiau nei standartinis gręžimo variklis, pasirenkant sausą arba šlapią būdą.

„Ši mašina garantuoja darbą be dulkių – tai užtikrina efektyvi dulkių pašalinimo sistema. Dulkių nusiurbimo / vandens tiekimo jungtis lengvai tvirtinama per GEKA tipo jungtį“, – sako A.Volungevičius ir akcentuoja mašinos kompaktiškumą, kuris leidžia dirbti patogiai ir maloniai.Vokietijoje vykusioje parodoje CEDIMA pristatė universalias frezavimo-poliravimo mašinas: 230V / 400V galios, o darbinis plotis siekia iki 1540 mm. Populiariausias šių mašinų modelis – DBS-650-4H. Tai mašina, kuri idealiai tinka išlyginant grindis bei šlifavimo / poliravimo darbams atlikti.

Įmonėms ir specialistams, kurie įrengia betonines dangas, CEDIMA pristatė betono kanalų pjovimo ir nuožulų formavimo mašinas su elektriniais ir benzininiais varikliais. Šiomis mašinomis galima formuoti kompensacines ir termines siūles betone bei suformuoti reikalingas nuožulas vieno važiavimo metu.

Tarp naujienų – poliurėjos ir ličio pagrindu sukurtos medžiagos

„Daug naujienų pristatėme biurų ir garažų betono dangai remontuoti, sandėliams statyti. Pirmiausia poliurėjos (organinis polimeras, panaši į plastiką ar gumą medžiaga) ir minkšto bei plastiško ir skvarbaus ličio medžiagų pagrindu sukurti „Metzger / McGuire“ produktai. Tai Jungtinėse Amerikos Valstijose sukurti ir per 40 metų ištobulinti produktai. Dėl jų savybių per 15–60 minučių betono paviršiuose esantys įtrūkimai suremontuojami ir vėl naudojami kasdieninėse operacijose. Šie produktai puikiai tinka pramoniniam naudojimui, o temperatūros diapazonas itin platus: nuo –29°C iki +49°C“, – aiškina A.Volungevičius.

„Metzger / McGuire“ produktai yra draugiški aplinkai. O didžiulis spalvų pasirinkimas juos leidžia pritaikyti prie esamos dangos spalvos ir paslėpti remonto zonas.

CEDIMA technologijos garantuoja greitą darbą

Vienas iš pagrindinių Vokietijos gamintojo CEDIMA GmbH pranašumų, dėl kurio pelnytas didelis populiarumas įvairiose pasaulio rinkose – tiekiama technologija, mašinos bei instrumentai leidžia atlikti remonto ir renovacijos darbus nenutraukiant įmonės darbo veiklos.

„Darbą, naudojant CEDIMA mašinas, technologijas ir įrankius, galima atlikti kelis kartus mažesnėmis nei įprasta sąnaudomis, o rezultatą turėti ilgam – net iki 50 metų klientai džiaugsis kokybiškomis grindų dangomis, – sako filialo „Cedima Vilnius“ direktorius A.Volungevičius. – Be to, per daugelį metų sukaupta patirtis leidžia kokybiškai ir ekonomiškai – apie 10 EUR/kv. m – suremontuoti betono dangas sandėliuose.“

Visos parodoje pristatytos naujienos pasiekiamos ir filiale „Cedima Vilnius“ bei įmonėje „Elremta Mastermann“ (prekinis ženklas „Technitis“).

Vokietijos CEDIMA GmbH jau šimtmetį gamina instrumentus ir specialias mašinas, paprastai naudojamas pjauti, gręžti ar atlikti panašius betono apdirbimo darbus. Kompanija gaminius eksportuoja į 63 šalis, turi penkis filialus su serviso padaliniais ir sandėliais. Vienas iš filialų, aptarnaujantis Lietuvą, Latviją ir Estiją, yra Vilniuje. 

Skaitykite daugiau.

Related Posts